Saçlarımıza güzel ve değişik görünmesi için yaptırdığımız işlemler ve boya türlerinden olan ve son günlerin modası ombre ve sombre yöntemidir. Saçlarımıza yaptırdığımız bu yöntem saçlarımıza doğal bir görünüm vererek saçlarımızın şık ve bakımlı görünmesini sağlıyor. Omberede saçlara yukardan aşağıya akan kül rengi, pembe ve mavi tonları saçlara değişik bir hava katarak muhteşem bir görüntü verir. Sombre de ise bu renkler yukardan aşağıya doğru daha hafif akar.

Ancak saçlarımıza yaptırmak istediğimiz ombre ve ya sombre uygulamasını en güvendiğimiz bir güzellik merkezinde yaptırmamız gerekir. Çünkü saçlarda bu renk akımını uzman olmayan kişiler yapamaz. Bunun için bizim size ombre ve sombrede başarıları kanıtlanmış olan Anemon Güzellik Ve Kuaför Salonu’nu tavsiye ediyoruz.

Ombre Nedir?

Son günlerde, en çok uygulanan ombre saç işlemidir. Özelliklede uzun saçları olan kızlara daha çok yakışan bu saç şekli pek çok kişi tarafından tercih edilir oldu. Ombre saç işleminde saçlara yapılan boya işlemi dengeli bir şekilde yukarıdan aşağıya doğru seçilen birkaç renk tonunun aşamalı olarak saç uçlarına doğru yoğunlaşarak inmesidir.

Saçlardaki bu renk akışı uzun saçlı kişilerde muhteşem bir görüntüyü ortaya çıkarıyor. Ombre işleminden sonra saçların hareketi ile renkler dalgalanarak şahane bir ahenk yaratır ve görenleri mest eder. Saçlarınıza yaptıracağınız ombre ile bu şahane görüntüyü yakalayabilmeniz için Anemon Güzellik Ve Kuaför Salonu’na gitmelisiniz.

Sombre Nedir?

Sombre ile ombre işlem olarak aynıdır. Bu ikisi arasındaki frak sadece kullanılan renk tonlarının saçlarda yukardan aşağıya akışındaki değişikliktir. Sombre işleminde saçların dip ile saç uçları arasında biraz renk tonu farklığı yapılır. Bu sayede sombrede yukardan aşağıya inen karışık renk tonları bir birine uyumlu olarak hafifçe akar. Sombre işlemi renklerin hafif geçişi nedeni ile doğal bir saç rengi görüntüsünü yakalar. Yani ombre sert geçişli renk tonları sombre ise hafif geçişli renk tonları akışlı denebilir.

Ancak her iki saç işlemi de ustalık ve beceri gerektirdiği için en zor saç boyama uygulamasıdır. Bu yüzden gelişi güzel yerlerde ombre ve sombre yaptırmak sakıncalıdır. Gaziantep’te bir tek yer ombre ve sombrede çok başarılıdır. Bizde size saçınızı orda yaptırmanızı öneririz. Uzman ekibi ile yıllardır bu yörede güzellik hizmeti veren ve misafirlerinin memnuniyetini kazanan Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’dur.

 Ombre ve Sombre Uygulanmış Saçlarımızı Nasıl Korumalıyız?

Saçlarımızda ombre ve ya sombre uygulaması yatırdıysanız o zaman saçlarınıza özen göstermek zorundasınız. Ombere ve sombreli saçlarınızı daha uzun süre kullanabilmeniz için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkmamalısınız.
  • Saçlarınıza düzenli olarak bakım maskesi yapmalısınız.
  • Kaliteli şampuanlar kullanmalısınız.
  • Mutlaka saç kremi kullanmalısınız.
  • Saç bakım yağları ile saç uçlarını güçlendirmelisiniz.
  • Saçlarınızı güneşten korumalısınız.
  • Denize girmeden önce saçlarınızı özel saç yağları ile yağlamalısınız.

Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’nda ombre ve sombre yaptırmış olan kişiler düzenli olarak bu salona saç bakımlarını yaptırarak ombre ve ya sombre saçlarını uzun süre bozulmadan kullanıyorlar.