Porselen makyaj, diğer makyaj usullerine göre biraz farklı olup genelde özel günler için tercih ediliyor. Porselen makyaj, görünüm olarak aynı porselene benzediği için bu ismi almıştır. Bu makyaj uygulaması ile ciltteki bütün kusurlar kapatılır ve cildin bir bebek cildi kadar pürüzsüz olması sağlanıyor. Porselen makyaj stil olarak tek tonda yapılıp gerçekten kusursuz bir görünüm veriyor.

Porselen makyajındaki tek dikkat etmemiz gereken şey özel günümüz için güvenebileceğimiz bir makyöz’e yaptırmamızdır. Kullanılan medikal ürünün kalitesi de porselen makyajı etkileyen faktörlerdendir. Sizde Özel Gününüzde Fark Yaratmak İstiyorsanız O Zaman Porselen Makyajınızı Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’na Yaptırmalısınız.

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyajı diğer makyajlardan ayıran farkı, bu makyajın görünüm olarak kusursuz ve pürüzsüz olmasıdır. Adı üstünde, porselen kadar düzgün ve kusursuz bir görünüm sağlayan porselen makyajı en çok özel günlerde tercih ediliyor. Büyük bir özenle yapılan Porselen makyaj, yüksek kalitede olan medikal makyaj ürünleri ile bu işin eğitimini almış, usta makyözler tarafından yapılıyor.

Sizde porselen makyaj yaptırmayı düşünüyor ve gideceğiniz özel davette en güzel olmak istiyorsanız bizim size tavsiyemiz Gaziantep’te ünlü olan Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’nda bu makyajı yaptırmanızdır. Bu salonda yapılan porselen makyajlar eğitimli makyözler tarafından yapıldığı için ortaya bebek gibi porselen makyajları çıkıyor.

Porselen Makyajın Özellikleri Nelerdir?

Özel günler için tercih sebebi olan porselen makyaj daha güzel parlak ve pürüzsüz olmak için yapılıyor. Ciltte bulunana bütün kusurları kapatma özelliğine sahip olan porselen makyajın diğer özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Porselen makyaj ciltteki sivilce izlerini, yara izlerini, yüzdeki çukurları, yüzdeki derin çizikleri, yüzdeki lekeleri ve buna benzer daha pek çok cilt kusurlarını kapatma özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj cilde düzgünlük bir cilt görünümü verme özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj parlak olma özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj bebek cildi görünümü verme özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj pürüzsüz olma özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj en az iki gün kullanma özelliğine sahiptir.

Porselen makyajının özellikleri kusursuz ve muhteşem olmasını için bu makyajı mutlaka bir profesyonel birine yaptırmanızı tavsiye ederiz. Gaziantep’te Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’nun makyözlerinin ortaya çıkardığı muhteşem porselen makyajlar parmak ısırtıyor.

Porselen Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özel günlerimiz için, hepimiz çok dikkat ederek titizlikle hazırlanırız o günümüzde bir aksilik çıkmasın diye bütün ayrıntıları tekrar tekrar gözden geçiririz. Kıyafetimiz saçımız hepsi içi ayrı ayrı planlar ayrı ayrı hayaller kurarız. Bizim için en önemlisi de o güzel günümüzde saçımızı ve kıyafetimizi tamamlayan makyajımızdır. Siz de böyle bir gün için hazırlık içindeyseniz ve o gece en güzel olmak için porselen makyaj yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Cildinizde iltihaplı sivilceler varsa bu makyajı yaptırmanız sakıncalıdır.
  • Cildinizde açık yara veya henüz iyileşmemiş ameliyat yarası varsa bu makyajı yaptırmanız sakıncalıdır.
  • Cilt tipine bağlı olarak cilt kuruluğunuz varsa porselen makyaj öncesinde bakım yapmanız gerekir.
  • Porselen makyaj mutlaka eğitim almış güzellik uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu, porselen makyajında çok başarılı ve Gaziantep’te çok ünlü olduğu için özel gününüzde mutlu olmanız için bu salona gitmeni tavsiye ederiz.