Türban, tesettürlü kişilerin özel davet ve günlerde, yaşam tarzları gereğince saçlarını açmadıkları için kullandıkları başörtülerine verilen addır. Türban kullanan kişiler özel günlerinde türban tasarımı yapan kuaförlere giderek hazırlanırlar. Türban tasarımı yapan uzman kuaförler, kendilerine gelen misafirlerinin türbanlarını tasarladıkları modele göre gerekli aksesuarlar ile süsleyerek hazırlarlar.

Türban tasarımcıları misafirlerinin giydiği kıyafete, misafirlerinin yüz görünümüne özelliklede misafirlerinin istek ve arzularına kendi yeteneklerini de katarak yaparlar.  Türban tasarımında, muhteşem güzellikler ortaya çıkaran türban tasarımcılarından biriside, Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’dur. Türban için bu güzellik salonuna gelen gelinler türban tasarımlarının işi bitince gözlerine inanmıyor sevinçten uçuyorlar.

Türban Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Türban tasarımı genel olarak kapalı bayanların özel günleri için yaptırmak istedikleri bir tür başörtüsü süsleme şeklidir. Türban tasarımı yapan uzman kuaförler bu tasarımları bazı özel yöntem ve bazı aksesuarlar kullanarak yapıyorlar. Pek çok yerde türban tasarımı yapılıyor. Ancak türban tasarımında önemli olan tasarlanan türbanın kullanılması gerektiği müddet içerisinde bozulmadan kalabilmesidir.

Türban tasarımı yapmanın inceliklerini ve yöntemlerini iyi bilmeyen yerlere giderek türban tasarımı yaptırtsanız özel gününüzü riske atmış olursunuz. Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’nun tasarladığı türbanlar şık olduğu kadar, siz çıkarmak istemediğiniz sürece bozulmadan kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu salonda yaptırdığınız türban ile hareket özgürlüğü yaşayarak doya doya eğlenebilirsiniz.

Türban Tasarımında Neler Kullanılıyor?

Türban tasarımı yaptırmak isteyen kişiler genelde kendi türbanlarını kıyafetlerine uygun olarak seçip kendileri getirir. Bunun yanı sıra türban tasarımında kullanılmasını istediği süsleme aksesuarlarını da kendileri seçerek getiriler. Sadece türban tasarımını kuaförler yapar. Ancak bazı gerekli olduğunu düşündüğü tasarımcı kendisinden bazı malzemeleri türban sahibi misafirine tavsiye ederek yaptığı türban tasarımını zenginleştire bilir. Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’nda yapılan türban tasarımlarında misafirlerin beğenisini kazanmak için kullanacak malzemelerde ve modellerde sınır yoktur.

Türban tasarımında kullanılan malzemelerden bazıları şunlardır:

  • Çeşitli pul ve boncuklar
  • Payet işlemeli parçalar
  • Çeşitli çiçekler
  • Çeşitli tokalar
  • Çeşitli yaka iğneleri

Gelin Başı Türban Tasarımı

Türban tasarımı işleminin önemi özellikle gelinlerde çok önemlidir. Gelinler yaptırdıkları türbanlar ile hem rahat edebilmek hem de çok şık olmak isterler. Gelin hanımlar bu isteklerinde çok haklıdırlar. Çünkü uzun zaman ayakta kalacak ve uzun zaman boyunca hareket edecek dans edecekler.

Ayrıca gelin başı türban tasarımlarının uzun süre bozulmadan dayanabilmesi de çok önemlidir. Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’ndan, türban tasarımı ile çıkan gelinler, ömür boyu mutlulukla bakabilecekleri hatıra resimlerine sahip oluyorlar.