Vücudumuz da en çok kullandığımız bölgelerimiz ellerimiz ve ayaklarımızdır. Ne yazıktır ki el ve ayaklarımızı en fazla hor kullandığımız azalarımızdır. Bir türlü bakım yapmak için, fırsat bulmadığımız ellerimizi ve ayaklarımızı, usulen öylesine basit bir kremlerle geçiştiririz. Ama aslında en çok bakıma ihtiyacı olan da el ve ayaklarımızdır. Yeterli bakım yapmadığımız ellerimiz daha hızlı yaşlanacak ve kırışacak. Yaşayacağımız İleriki dönemlerde bizi sıkıntıya sokarak ellerimiz için yapacağımız pek fazla bir şey kalmayacaktır.

Hele ayaklarımız ayak bakımlarımızı da geciktirtsek ayak kokuları ve ayaklarımızda çeşitli hastalıkları ileride tedavi edemez olacağız. El ve ayak bakımlarını Gaziantep Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’nde yaptıran müşteriler çok mutlular.

El Bakımı Neden Önemlidir?

Vücudumuzda en çok dış etkilere maruz kalan bölgemiz ellerimizdir. Bu nedenle yüzümüze gösterdiğimiz özeni ellerimize de göstererek bakım yapmalıyız. Özelliklede de el tırnaklarımızın bu bakıma çok ihtiyacı vardır. Ellerimize her gün düzenli olarak krem kullanmamız yeterli olmaya bilir.

Evde yaptığımız bakım ellerimiz izin yetersiz kalarak zaman içinde ellerimizin üzerinde, parmak uçlarımızda ve avuç içlerimizde oluşabilecek nasırlaşmaları önleyemeyiz.

Ellerimizde meydana gelen nasırlaşma ve keratinleşme medikal el bakımında uygulamaları ile iyileşir ve yok olur. Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’nde el bakımı öncesi ellerdeki bu zararlı oluşumlar özel yöntemlerle temizlenip kaliteli kozmetik ürünlerin kullanılması ile yapılıyor.

Ayak Bakımının Neden Önemlidir?

Bir kış boyu sürekli kapalı ayakkabıların içinde duran ayaklarımız yazın gelmesi ve kullanacağımız sandalet ve diğer açık ayakkabılar ile biraz hava alacak.  Ama sandalet giyebilmek için bakımlı ayaklara ve bakımlı tırnaklara sahip olmalıyız. Ayak bakımlarımızı yapmadığımız dönemlerde ayaklarımızda meydan gelen mantarlar nasırlar oluşmaya başlar.

Bakımlı ayak ve tırnaklara sahip olmak için, uzmanlar pediküre büyük ve ayrı bir önem verilmesi gerektiğini önemle tavsiye ediyorlar. Ayak bakımlarımızı evde yapmamız pek mümkün değil onun için yazın sandalet ve açık ayakkabılarımızı çekinmeden rahatça kullanabilmeniz için ayak bakımında kaliteli kozmetik ürünler kullandığından emin olduğumuz Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’ne giderek ayak bakımlarınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü bu güzellik merkezinde ayak bakımı ve pedikür kişiye özel olarak özel yöntemler ile uzman kişiler tarafından yapılıyor.

Tırnak Bakımı Neden Önemlidir?

El ve ayak bakımı ne kadar önemliyse el ve ayak tırnaklarımızda, hem sağlık içim, hem de güzel görünmek için çok önemli. Tırnaklarınıza en az pahalı bir mücevher kadar iyi bakmamız ve tırnaklarımızın önemini unutmamalıyız. Tırnak bakımınızı sizin özel durumunuza göre özel bakım ürünleri ile uzman ellerin yapmasını istiyorsanız o zaman size Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’ne gelmenizi öneriyoruz. Bu merkezde Tırnak bakımında kullanılan tüm aletlerin sterilizasyonu titizlikle yapılıyor.