İğneli epilasyon da lazer epilasyon işleminin başka bir uygulama çeşididir. İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde uygulanan iğneli epilasyon işlemi, lazer eğitimini almış uzman kişiler tarafından güzellik salonlarında yapılıyor.

Yaşadığımız bu dönemlerde Lazer epilasyon uygulamasının, hayatımıza yeni girdiğini düşünsek de, aslında bu uygulamanın geçmişi çok eskilere dayanıyor. İğneli epilasyon işleminde, istenmeyen tüy köklerine elektrik akımı ile müdahale ediliyor. Bu yöntemde özel bir makine yardımı ile yapılıyor. Bizde Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’mizde ileri teknolojik son model epilasyon makinelerini kullanıyoruz.

İğneli Epilasyon Nedir?

Vücudumuzda bölgesel olarak istenmeyen tüylerin yok edilmesinde İğneli epilasyon işlemi uygulanıyor. Bildiğimiz diğer epilasyon işlemlerinde olduğu gibi iğneli epilasyon da ağrısız ve acısız olan bir işlemdir. İğneli epilasyon uygulamasındaki esas istenmeyen tüylerin yok edilmesidir.

Tüylerin yok edilmesinde de epilasyon makinesinin iğne ucundan verdiği elektrik akımı ile yakılarak yapılıyor. Verilen elektrik akımı ile yanan tüy kökleri işlevini kaybederek tekrar çıkmıyor. Uzmanlık alanımız o olan iğneli epilasyon işleminde Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi olarak bize güvenebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Uygulaması ve Türleri

İğneli epilasyon işlemi ağrısı, acısı ve hiçbir yan etkisi olmayan modern bir tedavi yöntemidir. Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’nde kullanılan son model iğneli epilasyon cihazları ile ince ve yumuşak uçlu iğnelerle vücutta istenmeyen tüyleri yok ediyoruz. İğneli epilasyonda yumuşak iğne uçları ile verilen zayıf elektrik akımı kıl köklerine gönderilerek yakılıyor. İğneli epilasyon işleminde yapılan bu uygulama kılların tekrar çıkmasını durduruyor.

İğneli epilasyon kesinlikle hiçbir yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Ayrıca iğneli operasyon işleminin uygulanan bölgelerde her hangi bir leke ve ya iz bırakması söz konusu değildir. İğneli epilasyon işleminde uzman yeteneği, el becerisi çok önemli olduğu için bu nedenle Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu’nu tavsiye ediliyor.

İğneli Epilasyon Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

İğneli epilasyon acısız ve iz bırakmayan oldukça güvenli bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde temel olarak dikkat edilmesi gereken husus iğne epilasyonunu uygulayan kurum ve kişidir.

Kesinlikle uzman ve el becerisi ile bu işlemin yapılması gerekmektedir. İğneli epilasyon yapan kurumlar arasında Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi uzman estetik kadromuz ile bu uygulamayı kalıcı çözümler sunarak yapıyoruz.

  • İğneli epilasyon yapılan bölgeye yaklaşık olarak 24 saat boyunca su temas ettirmemelisiniz.
  • İğneli epilasyon yapılan bölgede kozmetik ve ya kimyasal ürün kullanmamalısınız.