Brezilya fönü, saçlara belirli amaç ile yapılan bir işlem türüdür. Hepimiz zaman zaman saç yapılarımıza göre bazen kendi saçlarımızı beğenmeyiz ve saçları kıvırcık olanlar düz saçlara özenirken saçları düz olanlarsa kıvırcık saçlı olmayı hayal ederler.

Saç tiplerimiz nasıl olursa olsun her şeyin bir çaresi olduğu dönemleri yaşadığımız için çok şanslıyız. Mesela saçları düz olan kişilere uzmanlar perma yaparak o kişilerin hayallerini gerçekleştiriyorlar.

Saçları kabarık ve ya kıvırcık olan kişilerin hayallerini de Brezilya fönü uygulaması ile hayal ettikleri düz saçlara kavuşturuyorlar. Sizin de düz saçlı olmak gibi bir hayaliniz varsa, size Gaziantep brezilya fönü denilince ilk akla gelen salon Anemon Kuaför Salonu’nda yapılan brezilya fönünü denemenizi tavsiye ederiz.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü, kıvırcık yapıda olan saçlara, bazı işlemlerin uygulanması ile uzun süre düzleştirme işlemine verilen isimdir. Bu işlemi uzmanlar kaliteli kozmetik ürünleri ile gerçekleştiriyorlar. Bu işlemi genelde kabarık ve kıvırcık saçlı kişiler sürekli fön çekmekten kurtulmak için yaptırıyorlar.

Sizin de saçlarınız istediğiniz gibi düz değilse o zaman Brezilya fönünü yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu sayede saçlarınıza sürekli fön çekmekten en önemlisi de fön makinesinin saçlarınıza verdiği zarardan korumuş olursunuz. Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu‘nda yapılan brezilya fönü, saçları uzun süre düz kullanmanızı sağladığı gibi saçlara canlı ve parlak bir görünüm kazandırıyor.

Brezilya Fönü Saça Zararlı Mıdır?

Brezilya fönü saçların dolgun ve kabarık olmasından şikâyetçi olan kişilerin tercih etikleri bir saç işlemidir. Pek çok yer ve güzellik salonlarında bu işlem uygulanıyor. Profesyonel olarak yapıldığı takdirde saçlarınızın brezilya fönü uygulaması ile zarar görmesi söz konusu değildir. Ancak yine de brezilya fönü yaptırmak istiyorsak dikkat edeceğimiz birkaç nokta var.

Brezilya fönünü yaptırmaya karar verdiğimiz zaman nereye ve hangi malzeme ile yapıldığına dikkat etmemiz gerekiyor. Kalitesiz ve işi bilmeyen acemi biri size brezilya fönünü yapacak olursa işte o zaman saçlarınızı risk altına almış olursunuz.

Brezilya Fönü Ne Kadar Dayanıklıdır?

Brezilya fönü, saçların uzun süre düzleştiren bir tür kalıcı fön yöntemidir. Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu gibi uzman yerlerde yapılan brezilya fönü hem kaliteli malzemeler ile yapılıyor hem de daha uzun süre kullanım kolaylığı sağlıyor.

Kıvırcık saçlı kişilerin daha çok tercih ettiği brezilya fönü, özel bir keratin karışımı takviyesi ile uygulanıyor. Brezilya fönü doğru yerlerde yapıldığı takdirde yaklaşık altı aydan fazla süre kullanılıyor.