İğneli epilasyon da lazer epilasyon işleminin başka bir uygulama çeşididir. İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde uygulanan iğneli epilasyon işlemi, lazer eğitimini almış uzman kişiler tarafından güzellik salonlarında ve hastanelerde yapılmaktadır.

Yaşadığımız bu dönemlerde lazer epilasyon uygulamasının, hayatımıza yeni girdiğini düşünsek de, aslında bu uygulamanın geçmişi çok eskilere dayanıyor. Daha eski bir uygulama olan iğneli epilasyon işleminde, istenmeyen tüy köklerine elektrik akımı ile müdahale ediliyor. Bu yöntemde özel bir makine yardımı ile yapılıyor.

Gaziantep iğneli epilasyon uygulama merkezi olan Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu ile istenmeyen tüylerinize lazer epilasyonun bir alternatifi olan bu işlemle veda edebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Nedir?

Vücudumuzda bölgesel olarak istenmeyen tüylerin yok edilmesinde alternatif bir işlem olarak iğneli epilasyon işlemi uygulanıyor. Bildiğimiz diğer epilasyon işlemlerinde olduğu gibi iğneli epilasyon da ağrısız ve acısız olan bir işlemdir. İğneli epilasyon uygulamasındaki esas amaç istenmeyen tüylerin yok edilmesidir.

Tüylerin yok edilmesinde de epilasyon makinesinin iğne ucundan verdiği elektrik akımı ile yakılarak yapılıyor. Verilen elektrik akımı ile yanan tüy kökleri işlevini kaybederek tekrar çıkmıyor. Uzmanlık alanımız olan iğneli epilasyon işleminde Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi olarak bize güvenebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Uygulaması ve Türleri

İğneli epilasyon işlemi ağrısı, acısı ve hiçbir yan etkisi olmayan modern bir tedavi yöntemidir. Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’nde kullanılan son model iğneli epilasyon cihazları ve cihazlarda bulunan ince ve yumuşak uçlu iğnelerle vücutta istenmeyen tüyleri yok ediyoruz. İğneli epilasyonda yumuşak iğne uçları ile verilen zayıf elektrik akımı kıl köklerine gönderilerek yakılıyor. İğneli epilasyon işleminde yapılan bu uygulama kılların tekrar çıkmasını durduruyor.

İğneli epilasyon kesinlikle hiçbir yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Ayrıca iğneli epilasyon işleminin uygulandığı bölgelerde herhangi bir leke veya iz kalması söz konusu değildir. İğneli epilasyon işleminde uzman yeteneği, el becerisi çok önemlidir.

İğneli Epilasyon Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

İğneli epilasyon, acısız ve iz bırakmayan oldukça güvenli bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde temel olarak dikkat edilmesi gereken husus iğneli epilasyonu uygulayan salon ve uzmandır.

Kesinlikle uzman el becerisi ile bu işlemin yapılması gerekmektedir. Ayrıca iğneli epilasyon işleminden sonra şunlara dikkat etmelisiniz:

  • İğneli epilasyon yapılan bölgeye yaklaşık olarak 24 saat boyunca su temas ettirmemelisiniz.
  • İğneli epilasyon yapılan bölgede kozmetik ve ya kimyasal ürün kullanmamalısınız.

Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu ile kusursuz bir epilasyon deneyimi yaşamak için hemen bizi arayabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.