Güzellik merkezlerinde sık uygulanan işlemlerden birisi de kaş laminasyonudur. Bu işlemi özellikle bayanlar yaptırıyor. Kaş laminasyonu, bir tür kaş tasarımı olup, kaşların istenilen şekle getirilmesi halidir. Kaş laminasyon uygulaması ile şekilsiz olan kaşların formu değiştirilerek yeni bir kaş görünümü ortaya çıkartılır.

Bu kaş tasarımı genelde aşağıya doğru düşük, sert kıl yapısına sahip, kısa ve gür, içten kıvrılan gibi bozuk görüntülü kaşlara için uygulanır. Bu şekilde orantısız görünümlü kaşlar için uygulanan kaş laminasyon işlemi, kaşları ön çalışma ile yüz şekline göre çizilerek tasarlanıp yapılır.

Kaş Laminasyonu Nedir, Neden Yapılır?

Kaş laminasyonu, kaşların daha güzel bir görüntüye sahip olması için uygulanan bir tür estetik işlem yöntemidir. Bozuk yapılı kaşlar için, önce bilgisayar üzerinden bir ön çalışma yapılarak yüz şekline göre kaş tasarımı yapılır, sonrasında belirlenen kaş modeli, kaşlara uygulanan botoks bakımı ile kaşın yapısında bulunan tüm bağları bağlar ve kuvvetlendirir.

Kaş laminasyonu kaşları ideal şekle getirerek kaşların mükemmel görünmesini sağlar. Büyük bir beceri ve tecrübe isteyen bu işlem Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi’mizde özen ve itina ile tam sizin istediğiniz gibi yapılıyor.

Kaş Laminasyon Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Kaşın laminasyon uygulamasının yapılmasındaki temel gaye bozuk kaş yapısının formunda değişiklikler uygulayarak yeni bir kaş modelini ortaya çıkarmaktır. Bu yöntem özellikle de düşük kaşlar için uygulanır. Kaş laminasyonu işlemi, önce kaşların kimyasal kozmetik ürünleri ile yağlardan ve kirlerden arındırmakla başlar.

Kaşlar uygun neme ulaştırılıp her bir kaş teline özenle üç boyutlu şekil verilerek iki farklı solüsyon uygulanır. Yapılan işlemlerin sonunda kaş botoksu, kaş boyası ve kaş tellerinde fazlalıklar alınarak düzeltmeler yapılır. Kaş laminasyon uygulamasında uzman olan Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi‘nde bu işlemler başarılı ekibimiz tarafından itina ve özenle yapılır.

Kaş Laminasyonu Kalıcı Mıdır?

Kaş laminasyonu kaşların yüz şekline göre tasarlanarak, kaşlarda yapısal olarak var olan bozuklukların düzeltilmesidir. Bu işlem genel düşük, gür veya şekilsiz kaşlar için yapılır.

Kaş laminasyonu yaptırmak isteyen kişilerin bilinmedik yerlerde bu işlemi yaptırmaması tavsiye edilir. Büyük bir özen ve beceri isteyen bu uygulama için Gaziantep kaş laminasyonu denilince ilk akla gelen ve Gaziantep ilinde yer alan Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi‘miz uzun yıllardan bu yana hizmet vermektedir. Anemon kalitesi ilem erkezimizde tasarladığımız kaş laminasyonunu uzun zaman kullanabilirsiniz.