Saçlarımıza güzel ve değişik görünmesi için yaptırdığımız işlemler ve boya türlerinden biri de son günlerin modası ombre & sombre yöntemidir. Saçlarımıza yaptırdığımız bu yöntem saçlarımıza doğal bir görünüm vererek saçlarımızın şık ve bakımlı görünmesini sağlıyor.

Ombre işlemi, yukarıdan aşağıya akan tonlar ile saçlara değişik bir hava katarak muhteşem bir görüntü verir. Sombre de ise bu renkler yine  yukarıdan aşağıya doğru ancak daha hafif akar.

Ancak saçlarımıza yaptırmak istediğimiz ombre veya sombre uygulamasını en güvendiğimiz bir güzellik merkezinde yaptırmamız gerekir. Çünkü saçlarda bu renk akımını uzman olmayan kişiler yapamaz. Gaziantep ombre ve Gaziantep sombre işlemlerinde en başarılı kuaför salonu olan Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu ile hayallerinizdeki renk geçişlerini saçlarınızda görebilirsiniz.

Ombre Nedir?

Son günlerde, en çok uygulanan ombre, bir saç boyama işlemidir. Özellikle de uzun saçları olan hanımlara daha çok yakışan bu saç şekli pek çok kişi tarafından tercih edilir oldu. Ombre saç işleminde saçlara yapılan boya işlemi dengeli bir şekilde yukarıdan aşağıya doğru seçilen birkaç renk tonunun aşamalı olarak saç uçlarına doğru yoğunlaşarak inmesidir.

Saçlardaki bu renk akışı uzun saçlı kişilerde muhteşem bir görüntüyü ortaya çıkarıyor. Ombre işleminden sonra saçların hareketi ile renkler dalgalanarak şahane bir ahenk yaratır ve görenleri mest eder.

Sombre Nedir?

Sombre ile ombre işlem olarak aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark sadece kullanılan renk tonlarının saçlarda yukarıdan aşağıya akışındaki değişikliktir. Sombre işleminde saçların dip ile saç uçları arasında biraz renk tonu farklığı yapılır. Bu sayede yukardan aşağıya inen karışık renk tonları birbirine uyumlu olarak hafifçe akar.

Sombre işlemi renklerin hafif geçişi nedeni ile doğal bir saç rengi görüntüsünü yakalar. Yani ombre sert geçişli renk tonları sombre ise hafif geçişli renk tonları akışlı denebilir.

Ancak her iki saç işlemi de ustalık ve beceri gerektirdiği için en zor saç boyama uygulamasıdır. Bu yüzden gelişi güzel yerlerde ombre ve sombre yaptırmak sakıncalıdır.

Ombre ve Sombre Uygulanmış Saçlarımızı Nasıl Korumalıyız?

Saçlarımıza ombre veya sombre uygulaması yaptırdıysanız o zaman saçlarınıza özen göstermek zorundasınız. Ombre ve sombreli saçlarınızı daha uzun süre kullanabilmeniz için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkmamalısınız.
  • Saçlarınıza düzenli olarak bakım maskesi yapmalısınız.
  • Kaliteli şampuanlar kullanmalısınız.
  • Mutlaka saç kremi kullanmalısınız.
  • Saç bakım yağları ile saç uçlarını güçlendirmelisiniz.
  • Saçlarınızı güneşten korumalısınız.
  • Denize girmeden önce saçlarınızı özel saç yağları ile yağlamalısınız.

Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu‘nda ombre ve sombre yaptırarak hayallerinizdeki renklere ve renk geçişlerine sahip olmak için hemen randevu almak için arayın ve detaylı bilgi alın.