Porselen makyaj, diğer makyaj usullerine göre biraz farklı olup genelde özel günler için tercih ediliyor. Porselen makyaj, görünüm olarak aynı porselene benzediği için bu ismi almıştır. Bu makyaj uygulaması ile ciltteki bütün kusurlar kapatılır ve cildin bir bebek cildi kadar pürüzsüz olması sağlanır. Porselen makyaj stil olarak tek tonda yapılıp gerçekten kusursuz bir görünüm veriyor.

Porselen makyajdaki tek dikkat etmemiz gereken şey özel günümüz için güvenebileceğimiz bir makyaj uzmanına yaptırmanızdır. Kullanılan medikal ürünün kalitesi de porselen makyajı etkileyen faktörlerdendir.

Siz de özel gününüzde fark yaratmak istiyorsanız o zaman porselen makyajınızı Gaziantep porselen makyaj konusunda uzman olan Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu‘na yaptırmalısınız.

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyajı diğer makyajlardan ayıran farkı, bu makyajın görünüm olarak kusursuz ve pürüzsüz olmasıdır. Adı üstünde, porselen kadar düzgün ve kusursuz bir görünüm sağlayan porselen makyajı en çok özel günlerde tercih ediliyor. Büyük bir özenle yapılan porselen makyaj, yüksek kalitede olan medikal makyaj ürünleri ile bu işin eğitimini almış, makyaj uzmanları tarafından yapılıyor.

Porselen makyaj yaptırmayı düşünüyor ve gideceğiniz özel davette en güzel olmak istiyorsanız bizim size tavsiyemiz Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu gibi bu alanda uzmanlaşmış ve isim yapmış bir salona bu makyajı yaptırmanızdır. Bu salonda yapılan porselen makyajlar eğitimli uzmanlar tarafından yapıldığı için ortaya bebek gibi porselen makyajları çıkıyor.

Porselen Makyajın Özellikleri Nelerdir?

Özel günler için tercih sebebi olan porselen makyaj; daha güzel, parlak ve pürüzsüz olmak için yapılıyor. Ciltte bulunan bütün kusurları kapatma özelliğine sahip olan porselen makyajın diğer özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Porselen makyaj ciltteki sivilce izlerini, yara izlerini, yüzdeki çukurları, yüzdeki derin çizikleri, yüzdeki lekeleri ve buna benzer daha pek çok cilt kusurlarını kapatma özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj cilde düzgün bir cilt görünümü verme özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj parlak olma özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj bebek cildi görünümü verme özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj pürüzsüz olma özelliğine sahiptir.
  • Porselen makyaj en az iki gün kullanma özelliğine sahiptir.

Porselen makyajın özellikleriyle cildin kusursuz ve muhteşem olması sağlandığı kadar eğer uzman ellerde yapılmazsa çok ciddi sorunlara da yol açılabilir. Bu nedenle de bu makyajı mutlaka bir profesyonel birine yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Porselen Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özel günlerimiz için, hepimiz çok dikkat ederek titizlikle hazırlanırız o günümüzde bir aksilik çıkmasın diye bütün ayrıntıları tekrar tekrar gözden geçiririz. Kıyafetimiz, saçımız, hepsi içi ayrı ayrı planlar ayrı ayrı hayaller kurarız. Bizim için en önemlisi de o güzel günümüzde saçımızı ve kıyafetimizi tamamlayan makyajımızdır. Siz de böyle bir gün için hazırlık içindeyseniz ve o gece en güzel olmak için porselen makyaj yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Cildinizde iltihaplı sivilceler varsa bu makyajı yaptırmanız sakıncalıdır.
  • Cildinizde açık yara veya henüz iyileşmemiş ameliyat yarası varsa bu makyajı yaptırmanız sakıncalıdır.
  • Cilt tipine bağlı olarak cilt kuruluğunuz varsa porselen makyaj öncesinde bakım yapmanız gerekir.
  • Porselen makyaj mutlaka eğitim almış güzellik uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Anemon Güzellik ve Kuaför Salonu olarak eğer sizlere kusursuz bir porselen makyaj deneyimi yaşatmamızı istiyorsanız en kısa zamanda salonumuza bekleriz.