Vücudumuzda en çok kullandığımız bölgelerimiz ellerimiz ve ayaklarımızdır. Aynı zamanda da ne yazık ki el ve ayaklarımız, en fazla hor kullandığımız organlarımızdır.

Bir türlü bakım yapmak için fırsat bulamadığımız ellerimizi ve ayaklarımızı, usulen öylesine basit kremlerle geçiştiririz. Ama aslında en çok bakıma ihtiyacı olan da el ve ayaklarımızdır. Yeterli bakım yapmadığımız ellerimiz daha hızlı yaşlanacak ve kırışacaktır. Daha ileri dönemlerde ise daha ciddi sıkıntılarla karşılaşıldığında maalesef yapacak hiçbir şey kalmayacaktır.

Gaziantep el ve ayak bakım merkezi olan Anemon Güzellik ve Kuaför, hem ellerinizi hem de ayaklarınızı uzun süre koruyacak ve güzelleştirecek bakım hizmetleri ile öne çıkmaktadır.

El Bakımı Neden Önemlidir?

Vücudumuzda en çok dış etkilere maruz kalan bölgemiz ellerimizdir. Bu nedenle yüzümüze gösterdiğimiz özeni ellerimize de göstererek bakım yapmalıyız. Özelliklede de el tırnaklarımızın bu bakıma çok ihtiyacı vardır. Ellerimize her gün düzenli olarak krem kullanmamız yeterli olmayabilir.

Evde yaptığımız bakım, ellerimiz izin yetersiz kalarak zaman içinde ellerimizin üzerinde, parmak uçlarımızda ve avuç içlerimizde oluşabilecek nasırlaşmalara sebep olur

Ellerimizde meydana gelen nasırlaşma ve kırışma, medikal el bakımı uygulamaları ile iyileşir ve yok olur.

Ayak Bakımı Neden Önemlidir?

Kış boyu sürekli kapalı ayakkabıların içinde duran ayaklarımız, yazın gelmesi ve kullanacağımız sandalet veya diğer açık ayakkabılar ile biraz hava alır ancak sandalet giyebilmek için bakımlı ayaklara ve bakımlı tırnaklara sahip olmalıyız. Ayak bakımlarımızı yapmadığımız dönemlerde ayaklarımızda meydan gelen mantarlar nasırlar oluşmaya başlar.

Bakımlı ayak ve tırnaklara sahip olmak için uzmanlar pediküre büyük ve ayrı bir önem verilmesi gerektiğini önemle tavsiye ediyorlar. Ayak bakımlarımızı evde yapmamız pek mümkün değil onun için yazın sandalet ve açık ayakkabılarımızı çekinmeden rahatça kullanabilmeniz için ayak bakımında kaliteli kozmetik ürünler kullanıldığından emin olabileceğiniz Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi‘ne giderek ayak bakımlarınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü Anemon‘da ayak bakımı ve pedikür, kişiye özel olarak özel yöntemler ile uzman kişiler tarafından yapılıyor.

Tırnak Bakımı Neden Önemlidir?

El ve ayak bakımı ne kadar önemliyse el ve ayak tırnaklarımız da hem sağlığımız için hem de güzel görünmek için çok önemlidir. Tırnaklarınıza en az, pahalı bir mücevher kadar iyi bakmamız ve tırnaklarımızın önemini unutmamamız gerekir. Tırnak bakımını sizin özel durumunuza göre özel bakım ürünleri ile uzman ellerin yapmasını istiyorsanız o zaman size Anemon Güzellik ve Kuaför Merkezi‘ne gelebilirsiniz. Anemon‘da yapılan tırnak bakımında kullanılan tüm aletlerin sterilizasyonu titizlikle yapılıyor.